Kierowcy mają wiele możliwości, dotyczących przechowywania ich pojazdów. Obok trzymania ich pod tak zwaną „chmurką” mogą skorzystać także z możliwości garażowania. W zależności od preferencji właścicieli aut poszczególne garaże mogą być wykonane z solidnej cegły lub gwarantującej szybki montaż blachy. Decydując się na montaż garażu z metalu warto mieć na uwadze wiele aspektów, które determinują zalety korzystania z nich. O czym w szczególności mowa?

Bez zbędnych formalności

Niewiele osób wie, że postawienie garażu z blachy często nie wymaga uzyskania skomplikowanych pozwoleń. Dzieje się tak, ponieważ garaże blaszane o powierzchni nieprzekraczającej 25 metrów kwadratowych mogą być stawiane swobodnie przez właścicieli posesji. Oczywiście, w każdym przypadku warto najpierw dokładnie rozpoznać się z sytuacją w swoim Urzędzie Miasta, czy Gminy, jednakże powszechnie przyjęte przepisy nie wymagają, by właściciel garażu musiał zgłaszać fakt stawiania budynku o powierzchni mniejszej, niż wskazane 25 m2.

Tanio i… solidnie!

Niewątpliwą zaletą zdecydowania się na garaż z blachy jest szybkość jego wykonania. Ekipa specjalistów może przygotować kompletny zestaw nawet w dwa dni, co stanowi imponujący efekt. Dodatkowo konstrukcja jest solidna i wytrzymuje nawet duże obciążenie, ze strony zalegającego na dachu garażu śniegu. Samo zamówienie garażu nie wymaga dużych nakładów finansowych, ponieważ kilkumetrowe pomieszczenia, mogące stanowić zabezpieczenie auta kosztują już nawet 1500 zł, co potrafi zrobić duże wrażenie.