Posiadanie samochodu okazuje się być większym obowiązkiem, niż kierowcy zakładali pierwotnie. Obok zróżnicowanych opłat, które należy ponosić w związku z poruszaniem się po drogach należy uwzględnić także kwestię przechowywania pojazdu w trakcie jego postoju. Ta pozostawia wiele możliwości, wśród których znajdują się garaże metalowe. Sam ich montaż nie jest skomplikowany, jednakże konstrukcja często wymaga dodatkowego ocieplenia. Jak je wykonać?

Sprawdzone materiały

Dodatkowe ocieplenie garażu wykonanego z blachy nie jest tak skomplikowane, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Szczególnie proste będzie to dla osób, które mają na co dzień do czynienia z pracami budowlanymi. Do ocieplenia garażu wykonanego z blachy warto przygotować materiały, z których korzysta się podczas ocieplania budynków mieszkalnych. Mowa przede wszystkim o wełnie mineralnej, czy płytach i stelażach do przykrycia ocieplenia od wewnątrz. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w wiertarkę, wkrętarkę i porządne wkręty.

Jak wykonać ocieplenie?

Samo wykonanie ocieplenia jest bardzo łatwe i wykonuje się je wewnątrz garażu blaszanego. Polega to na zbudowaniu solidnego stelaża z aluminium, który uwzględnia miejsce na położenie wełny mineralnej, a następnie szczelne pokrycie nią garażu. Przygotowany stelaż wraz z ociepleniem należy przykryć płytami gipsowymi i solidnie przykręcić. Wykonanie ocieplenia w ten sposób nie wymaga dużej ilości czasu i pieniędzy, jednakże warto skorzystać w trakcie tej czynności z pomocy osoby, która ma pojęcie na temat podstawowych prac budowlanych.